התבטאות ברשת החברתית עלולה לגרור תביעת לשון הרע, הליך משמעתי ואף פיטורים

בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות קבע לאחרונה כי עובדת רשות מקומית שפרסמה הודעה ברשת החברתית ובה ביקורת על הרשות, בה נאמר כי "אתם מראים איפה שטוב לכם, כולכם שחקנים !! כל …. נראית פח אשפה אחד גדול!!!", פגעה באופן בולט בתדמיתה של הרשות ובשמה הטוב, בייחוד משום שההודעה נכתבה על ידי עובדת הרשות עצמה. העובדת הורשעה בהתנהגות שאינה הולמת והושתו עליה עונש של נזיפה ופיטורים על תנאי. (תיק משמעת 35/16 בפני מותב בראשות עו"ד עינת איילון, מר יוסף לוי ומר שלום פישביין).

נדגיש, כי כמו במקרה זה, הוצאת לשון הרע כלפי המעסיק עלולה להוביל לפתיחת הליך משמעתי נגד העובד, שיכול להסתיים בפיטוריו, ובמקרים קיצוניים – תוך שלילת פיצויי הפיטורין והודעה מוקדמת.
מקרים אחרים הסתיימו בעונשים חמורים אף יותר.

בעיצומו של מבצע צוק איתן, פוטרה פסיכולוגית שהועסקה בעיריית לוד, לאחר שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט בתגובה לנפילתם של 13 חיילי צה"ל בקרב ברצועת עזה, בו בירכה "שירבו אמן". בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב דחה תביעה לביטול פיטורים ופסק כי העובדת הביעה לכאורה זלזול ב'ערכים חינוכיים של אהבת הארץ וחובת הגנה על כל יושביה בני כל הדתות, הצריכים להיות מוקרנים לכל אזרח במדינה, ללא הבדל של מוצא דת או גזע", ובפרט כאשר מדובר בעובדת בתפקיד חינוכי-פסיכולוגי. (סע"ש (ת"א) 2793-08-14 בפי כב' השופט ד"ר יצחק לובוצקי.